New York Gezilecek Yerler Videosu

New York Gezilecek Yerler Videosu

Bu konumuzda da yakın arkadaşım Muhammed’in Youtube’a attığı ilk adımında, ona omuz vermek amacıyla videosunu sitemizde paylaşıyoruz. Konumuza onun açıklamalarıyla devam edelim. Kanala abone olmak için ziyaret edebilirsiniz. >> Youtube Gezgin Kardeşler Kanalı
New York’ta gezilecek yerler olarak seçtiğimiz Macy’s AVM, Empire State, Braynt Park ve New York Public Library mekanlarını sizlere anlatmaya çalıştık.”

New York Gezilecek Yerler

Macy’s AVM: New York efsanesi olarak bilinen 10’dan fazla katı olan bir AVM’dir. İçerisinde gıdadan mobilyaya, peruktan giyime ve kozmetiğe kadar tüm aradıklarınızı bulabileceğiniz bir adres üstelik yılın belirli zamanlarında Central Park’tan Macy’s önüne kadar yapılan yürüyüşlere de sponsor olarak destek verdiğinden dolayı genelde festival düzenleyen AVM olarak biliniyor.

Empire State: Adını küçük yaşlardan beri duyduğumuz ve hemen tüm amerikan filmlerinde rol alan zamanının en yüksek binası olarak hafızalara kazınan bir binadır. Halen New York’un en yüksek 2. binası olarak kabul görüyor.
102 katlı bina toplamda 1576 merdivene sahip ve 86 ile 102. katlarda seyir terası bulunuyor. Anten uzunluğu ile birlikte Empire State binası 443,2 metre uzunluğa sahiptir.
102. kattan bakıldığında 120 kilometre çapındaki New Jersey, Pensilvanya, Connecticut ve Massachusetts olmak üzere toplamda 5 eyaleti görebiliyorsunuz.

Braynt Park: Manhattan gezilecek yerler arasında belkide ilk 10’a girebilecek bir park diyebiliriz. Central Park’tan sonra en ünlü 2. park olarak biliniyor. Toplamda 39 bin metrekarelik bir alana sahip olan park 5. cadde ile 42. Street kesişiminde yer alıyor. Yazları yeşillik ve insanların oturduğu bir alan iken yazın popülaritesini korumak için buz pisti kuruluyor.

NY Halk Kütüphanesi: New York kütüphaneleri arasında tarihi ve en büyük binaya sahip denilebilir. ABD nin en büyük 3. kütüphanesi olma özelliğini taşırken 2002 yılında çekilen Örümcek Adam filminden tutun Hayalet Avcıları, Zamanda Yolculuk ve Yarından Sonra filmlerine de ev sahipliği yapmıştır.”

Anahtar Kelimeler: New York Gezilecek Yerler, New Yorkta Gezilecek Yerler, New York Tanıtım Videosu, New York’ta Türkler Video, New York Yotube Videoları, New York Gezgin Kardeşler Kanalı, New York Macy’s AVM Videosu, New York Empire State Videosu, New York Braynt Park Videosu, New York Halk Kütüphanesi Videosu, NY Gezilecek Yerler Videosu

Sevdiklerinle Paylaş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir