Piyanist Çalan Şarkılar

Piyanist Çalan Şarkılar

Orijinal ismi The Pianist, 2002 İngiltere, Fransa, Almanya ve Polonya’nın ortak yapımı olan film 28 Şubat 2003’de vizyona girmiştir. Biyografi, Dram, Savaş Türündeki film 150 dakika sürmektedir.
Piyanist Filmi Oyuncuları: Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Roman Polanski, Emilia Fox, Ed Stoppard
Yönetmen: Roman Polanski – Senaryo: Ronald Harwood – Yapımcı: Roman Polanski, Alain Sarde

Piyanist Çalan Müzikler

Spotify Listesi

Piyanist Çalan Şarkılar

Apple Music Listesi

Piyanist Filmi Hakkında

2002 yılında İngiltere, Fransa, Almanya ve Polonya karışık yapımı olan Piyanist filmi oldukça yüksek izlenme oranını yakaladı. 28 Şubat 2003 yılında Türkiye’de vizyona giren film toplamda 150 dakika sürüyor. Roman Polanski’nin yönetmenliğini yaptığı filmde Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Emilia Fox, Ed Stoppard ve yönetmen Roman Planski de oynuyor. IMDB puanı 8,5/10 olan filmde Wladyslaw Szpilman Yahudi bir piyanisttir. 27 yaşındayken Polonya da oldukça parlak bir geleceği olan piyanist iken savaş başlayınca tüm yahudiler gibi Szpilman da sürülerek Varşova gettolarına sürülüyor. Esir kamplarına gitmekten kurtulan ve ailesini de kurtaran Szpilman savaş sonunda kurtulan az sayıda Yahudi arasındaki yerini alır. Alman ve Yahudi savaşının olduğu zamanları işleyen film biyografi, dram ve savaş konusunu işliyor.

Anahtar Kelimeler: The Pianist Soundtrack, The Pianist Music, The Pianist Songs, The Pianist Theme Songs, Piyanist Şarkıları, Piyanist Soundtrack, The Pianist Film Müzikleri, The Pianist Müzikleri, Piyanist Çalan Şarkılar

Sevdiklerinle Paylaş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir