Yunus Emre Çalan Şarkılar

Yunus Emre Çalan Şarkılar

Dizinin tam ismi “Yunus Emre: Aşkın Yolculuğu“dur. Biyografi ve Tarih türündeki dizi, 2015 – Türkiye yapımıdır ve 60 dk sürmektedir. Trt 1’de yayınlanan dizi hakkında hazırlanan yazı konunun sonunda, Yunus Emre dizisinde çalan şarkılar ise hemen aşağıdadır.

Yunus Emre Aşkın Yolculuğu Dizi Müzikleri

Yunus Emre Dizi Müzikleri – Jenerik

Yunus Emre Dizi Müzikleri – Gel Gör Beni

Yunus Emre Yeni Sezon Ney Müziği 5 dk’lık Versiyon

Yunus Emre – Aşk Müziği (Ney)

Yunus Emre Dizi Müziği

Yunus Emre Sohbet Müziği

Yunus Emre – Durgun

Yunus Emre – Gel Gör Beni

Yunus Emre – Yeni Sezon Ney Müziği V2

Yunus Emre – Duâ Müziği

Yunus Emre – Ya Allah Hu

Yunus Emre Final Müzik

Yunus Emre Dizisi Hakkında

Yunus Emre’nin hayatının anlatıldığı dizi 2015 yılının ramazan ayında her akşam yayınlanmak üzere toplamda 22 bölüm olarak planlanan bir diziydi. Ancak izleyicilerden gelen yoğun ilgi ve talep sonucunda dizi ekibi 19 Ocak 2016 tarihinde dizinin devamını çekerek haftalık olarak yayınlamaya karar verdi. İkinci sezonda da 22 bölüm çekilerek toplamda 44 bölümde film final yaptı. Filmde Yunus Emre karakterini Gökhan Atalay canlandırırken Yunus Emre’nin Şeyhi olan ve yıllarca Yunus Emre’yi eğiten Tabduk Emre karakterini ise Payidar Tüfekçioğlu oynuyor. Baran Akbulut, Ceyda Kasabalı, Pelin Orhuner ve Mehmet Ali Kaptanlar gibi usta oyuncularında yer aldığı dizi Yunus Emre’nin Karatay Medresesi’nden mezun olduktan sonra Nallıhan kadısı olarak atanması ve Tabduk Emre ile tanışmasından sonrasını anlatıyor. Nefsi bir terbiye alan Yunus Emre 40 yıl odunculuk yapıyorken dini eğitimlerini de tamamlıyor ve sabrının sonucunu nefsin en üst mertebesine çıkarak alıyor. Dizi müzikleri Ney ağırlıklı olduğu için kişiyi etkileyen bir yönü bulunuyor.
Oyuncular: Baran Akbulut, Rüzgar Aksoy, Payidar Tüfekçioğlu, Gökhan Atalay, Mehmet Çepiç…
Yönetmen: Kamil Aydın
Senaryo: Mehmet Bozdağ, İsa Yıldız
Yapımcı: Tekden Film

Anahtar Kelimeler: Yunus Emre Çalan Şarkılar, Yunus Emre Dizisinde Çalan Şarkılar, Yunus Emre Dizi Müzikleri, Yunus Emre Soundtrack, Aşkın Yolculuğu Çalan Şarkılar, Aşkın Yolculuğu Dizi Müzikleri, Yunus Emre Aşkın Yolculuğu Müzikleri, Yunus Emre Aşkın Yolculuğu Jenerik Müziği, Yunus Emre Ney Müzikleri, Ney Film Müzikleri, Ney Dizi Müzikleri

Sevdiklerinle Paylaş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir